خوش آمدید

سه‌شنبه 25 اردیبهشت‌ماه سال 1386
جنگ

سلام سلام....

خبر ادغام یاهو و مایکروسافت رو که شنیدید؟؟(پست قبلی)

حالا داغ تر از اون ....ببینید و بخونید عکس العمل گوگل رو.......

 

ابر شرکت جست وجوی اینترنت، گوگل، نگران به هم پیوستن احتمالی دو رقیب خود، یاهو و مایکروسافت نیست.

مدیر عامل شرکت گوگل در این باره گفته است که این اقدام سیاست‌های شرکت را تغییر نخواهد داد. به گفته‌ی وی پیوستن دو شرکت یاهو و مایکروسافت تنها موجب رقابت بیشتر در این بازار خواهد شد، اما این کار موجب آن نخواهد شد که شرکت گوگل کار متفاوتی انجام دهد و گوگل سیاست‌های خود را هم‌چون گذشته دنبال خواهد کرد.

آمار موجود نشان می‌دهد که دو شرکت یاهو و مایکروسافت، در برابر رشد سریع گوگل سهم بیشتری را به گوگل واگذار کرده‌اند و به تازگی بر آنند که نیروهای خود را به یکدیگر ملحق کنند تا بتوانند برای مقابله با این رقیب جدی خود اقدام موثری انجام دهند. شرکت گوگل از شرکت مایکروسافت در ماه مارس پیشی گرفته و پر بیننده‌ترین وب سایت دنیا شناخته شده است، چراکه این شرکت افزون بر 500 میلیون بازدید کننده در ماه داشته است.

شرکت گوگل در سال اخیر اعلام کرده است که قصد دارد شرکت DoubleClick را به بهای 3 میلیارد دلار بخرد و چندی پیش از گسترش مجموعه‌ی نرم‌افزارهای رایگان خود خبر داده که شرکت را به رقیب جدی‌تری برای مایکروسافت تبدیل خواهد کرد.

به گفته‌ی مدیر ارشد شرکت گوگل، با رشد سریع شرکت گوگل انتقادهایی از این شرکت نیز ابراز شده است که به باور مدیران شرکت این امر کاملا طبیعی بوده و موجب رشد و ارتقای خدمات شرکت خواهد شد. مدیر عامل گوگل در این باره گفته است که انتقاد طبیعی بوده و موجب قوی‌تر شدن شرکت خواهد شد. اما به گفته‌ی وی انتقاد زمانی می‌تواند آزار دهنده باشد که بر اساس باور اشتباهی بیان گردد.

گفتنی آن که سهم شرکت گوگل در بازار جست وجوی اینترنت رو به افزایش است. این هفته، شرکت Hitwise گفته است که سهم شرکت گوگل از بازار جست وجو تا 65 درصد در ایالات متحده افزایش داشته است.

مدیر عامل شرکت گوگل گفته است که این شرکت هنوز راه بسیاری دارد که باید طی کند، چراکه این شرکت قصد دارد موتور جست وجویی بیافریند که قادر باشد ذهن کاربران را پیش از آن که موضوع جست وجوی خود را تایپ کنند بخواند و دریابد که کاربران در جست وجوی چه چیزی هستند. وی اشاره کرده است که آنان تا محقق ساختن این هدف خود راه طولانی را در پیش روی خواهند داشت اما هر روز به هدف خود نزدیک‌تر می‌شوند و شاید بتوان گفت در هر سه ماهه از سال در حدود 1 درصد به این هدف خود نزدیک‌تر می‌شوند.

مترجم: پارس آنلاین
منبع: Reuters


href="http://www.spreadfirefox.com/node&id=0&t=264">Download Day Download Day - Farsi

www.Siavashmusic.blogsky.com