خوش آمدید

جمعه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1386
مایکروسافت یاهو را میخرد

سلام بچه ها ....

خوبین ؟؟خوشین ؟؟سلامتین...؟؟؟

وای....امروز یه خبر خفن براتون آوردم...

من که خودم شاخ در آوردم از تعجب......

 

 

به گزارش دو خبرگزاری معتبر، شرکت مایکروسافت در تلاش است که به هدف خود دست یافته و شرکت یاهو را بخرد. این دو شرکت گفت وگو در این زمینه را بار دیگر آغاز کرده‌اند تا با کمک یک‌دیگر ابر شرکت جست وجوی اینترنت، گوگل، را پشت سر گذارند و خطرات احتمالی ناشی از آن را دفع کنند.

امروز سهام یاهو با 17.96 درصد افزایش به 33.24 دلار رسید و این در حالی‌ست که سهام مایکروسافت با 1.26 درصد کاهش به 30.58 دلار رسیده است.

این دو شرکت از سال‌ها پیش گفت وگوهای غیر رسمی را در این زمینه آغاز کرده‌اند، اما شرکت مایکروسافت در آخرین گفت وگوها بر آن بوده که معامله‌یی انجام دهد تا بتواند با رشد سریع شرکت گوگل کنار آمده و آن را پشت سر نهد.

به گفته‌ی کارشناسان این موضوع از مدت‌ها پیش مورد بررسی بوده و دو شرکت بارها در این باره صحبت کرده‌اند، شاید بتوان گفت از هنگامی که شرکت گوگل در این بازار شکوفا شده و جایگاه خوبی را به دست آورده، صحبت دو شرکت در این زمینه آغاز شده است.

نمی‌توان خریداری قوی‌تر از مایکروسافت پیداکرد و همه می‌دانند که این معامله در نهایت انجام خواهد شد و مایکروسافت به این هدف خود دست خواهد یافت.
تحلیل‌گران اغلب به این موضوع فکر نمی‌کردند و به دست آوردن شرکت یاهو را برای مایکروسافت نادیده می‌گرفتند چراکه شرکت مایکروسافت همیشه ترجیح می‌داده که شرکت‌های کوچک را بخرد.


New York Post امروز گزارش داده است که مایکروسافت در تلاش بوده که شرکت یاهو را چند ماه پیش بخرد اما یاهو این پیشنهاد را بپذیرفته است. گزارشی که نشان می‌دهد قیمت پیشنهادی مایکروسافت 50 میلیارد دلار بوده، حاکی از آن است که بحث و گفت وگو در این زمینه بین دو شرکت ادامه دارد.

اما جالب آن که یاهو و مایکروسافت از ابراز نظر در این زمینه خودداری کرده‌اند.

در مقاله‌یی در Wall Street بیان شده است که این دو شرکت هنوز در مراحل اولیه‌ی گفت وگو برای ادغام یا به نوعی ملحق شدن هستند.
به باور این منبع، آغاز گفت وگوها در این زمینه نشان‌دهنده‌ی قدرت شرکت گوگل است و نیز نشان دهنده‌ی مشکلاتی که دو شرکت در پیش روی خواهند داشت، اما معامله با شرکت مایکروساف کمک خواهد کرد که یاهو آگهی دهندگان را به کسب و کار آنلاین خود جذب کند.

ماریانی ولک، یکی از تحلیل‌گران گروه Susquehanna در این باره گفته است که آنان به ملحق شدن شرکت مایکروسافت و یاهو بسیار خوش بین هستند و به گفته‌ی آنها هردو شرکت باید در زمینه‌ی تبلیغات حضور بیشتری داشته باشند تا بتوانند با شرکت گوگل رقابت کنند.

شرکت گوگل ماه گذشته موافقت کرده بود که DoubleClick را به بهای 3.1 میلیارد دلار بخرد تا بتواند در بازار تبلیغات گرافیکی حضور بهتری داشته باشد.

مترجم: پارس آنلاین
منبع: Reuters


href="http://www.spreadfirefox.com/node&id=0&t=264">Download Day Download Day - Farsi

www.Siavashmusic.blogsky.com